D-Yogi® BareS 2018-06-06T19:02:08+00:00

Project Description

Cvičení jóga & body mind u horizontální „baletní“ tyče

D-Yogi® Bare Spinal je inovativním cvičením jógového pohybu u baletní tyče.

Je určeno široké veřejnosti a neklade žádné požadavky na předchozí taneční či jinou průpravu.

Nabízí prvky posilovací, cviky určené ke zvýšení flexibility, cviky balanční i cviky zacílené na aktivaci a posílení pánevního dna. Specificky a vysoce účinně pracuje s celou délkou páteře.

Využití horizontální tyče během cvičení přináší nejen kreativitu pohybu, ale stěžejně možnost pracovat s páteří a pohybem těžiště v různě vysokém rozsahu, vybočení do stran čímž vznikají intenzivní rotace „workout kloubů“ zvyšující mobilitu i ozdravný efekt.

Opora tyče dodává cvičení funkčnost i maximální variabilitu pro zapojení pánve a pánevního dna. Rovněž i dostatečný metodický prostor k užití dalších pomůcek – overball, balanční pomůcky aj.

BareS pracuje s metodou tahu a tlaku na tyč, střídání napětí a uvolnění v symbióze se správnou funkcí dýchání během pohybu.

Střídá pozice ve stoje, v sedu i v lehu na zádech.

Pozice torzem k tyči, bokem k tyči, zády k tyči.

Elegantně užívá inverzní pozici „stoj na rukou“ s oporou dolních končetin o tyč.

D-Yogi®BareS neklade vysoké nároky na vybavenost cvičebního sálu. Tyče pro BareS jsou velmi nízkou vstupní investicí, nepřekáží a dají se využít i k jiným pohybovým aktivitám.

Cvičení u horizontální tyče je v České republice novinkou. Proto nabízíme odborné poradenství a certifikovaná školení D-Yogi® BareS studiím i jednotlivcům, kteří mají zájem rozšířit nabídku o inovativní pohyb a zdraví prospěšné cvičení.

D-yogi®BareS outdoor cvičení venku